Jdi na obsah Jdi na menu

Céčko se stoprocentním Vojtaškem a navrátilcem Mračkem přehrálo v odvetě silný Dolní Újezd!

8. 1. 2012

Regionální přebor III. třídy, skupina A - 13. kolo:
V neděli nás čekal první zápas nového roku. Na své půdě jsme v odvetě přivítali silný tým Dolního Újezdu D. Po delší době se v naší sestavě představil Stanislav Mraček. Staronová posila ač ne v ideálním zdravotním rozpoložení ukázala, že má stále vysoký herní potenciál. Úvod nám vyšel skvěle. Stanik s Lubošem porazili dvojici Eduard Rýček - Katarína Házová 3:1 a Mirek s Lojzou smetli Petra Bouchala s Václavem Procházkou 3:0. Dařilo se i následně. Stanik přehrál Bouchala a Luboš nepustil do hry Katarínu. Nečekaně vyrovnaný byl zápas Mirka s Rýčkem, který nakonec podlehl až v pátém setu. První bod hostů zařídil očekávaně Procházka, který si bez ztráty setu poradil s Lojzou. Vedli jsme 5:1. Další drama přišlo v souboji Luboše s bojovníkem Bouchalem. Hostující hráč hrál velmi dobře a Luboš po několika zmařených šancích měl problémy. Nakonec však taktickou hrou závěr zvládl a nepříznivý stav v pátém setu zvrátil a vyhrál. Mirek následně smetl Katarínu a Lojza porazil Rýčka. Těžký zápas se odehrál mezi Staníkem a Procházkou. Úvodní dvě sady byly vyrovnané, ale závěry vyhrál hostující střelec. Stanik však výborně držel hru a po zásluze uťal třetí set, v tom čtvrtém svého soka doslova smetl, a tak přišel na řadu pátý rozhodující set. Zpočátku to vypadalo velmi nadějně, náš hráč vedl 5:1 a tuším ještě 8:4. Bohužel několik smolných míčů, pokažený servis a v prodloužení také absence potřebného štěstí nakonec pomohla hostující jedničce k výhře. Celkem pech. Posléze Mirek přehrál Bouchala, Lojza sice v pěti setech podlehl Kataríně, ale Stanik porazil Rýčka. Velmi dobře rozehranou partii s Procházkou měl také Luboš. Bohužel po úvodním setu, který zaslouženě vyhrál, mu už nebylo přáno. Soupeř vracel mnoho těžkých míčů a bohužel pro nás úspěšně. Naštěstí to byl poslední radostný okamžik hostů. Lojza vydřel zápas s Bouchalem, Stanik udolal Házovou a Luboš smetl Rýčka. Pomyslnou třešničkou byl závěrečný zápas dvou jedniček. Mirek dostal jasný úkol pomstít porážky Stanika s Lubošem a zároveň i sám oplatit Procházkovi porážku z úvodního zápasu sezony. Naše slova si Mira vzal k srdci a svého soka přehrál 3:1. Dosáhli jsme nad těžkým soupeřem vysokého vítězství a odčinili jsme tak zaváhání z úvodního měření sil. Pochvalu zaslouží všichni naši hráči. Mirek za splnění "limitu", Luboš za zvrat s Bouchalem, Lojza za tradiční bojovnost a v neposlední řadě také Stanik za výborný výkon a ochotu nastoupit. Dnes nehrající kapitán Jarek, který bojuje prozatím /jen/ s virózou, tak mohl spokojeně podepsat vítězný zápis. Céčko tak do nového roku vstoupilo tou, jak se říká, správnou nohou. Vítězstvím se náš oddíl vrátil před Přerov, který zápas třináctého kola hrál už v pátek, do čela průběžné tabulky! Skvěle!

Tovačov C - Dolní Újezd D 14:4
Body: Vojtašek 4,5, Mraček 3,5, Lexmann 3,5, Ligurský 2,5.